piątek, 21 października 2011

42 Nawilżanie skóry przy stanie zapalnym

Ciężki temat.. Jak nawilżyć skórę, kiedy skóra piecze, pali... kiedy jest stan zapalny. Dlaczego w ogóle piszę o nawilżaniu skóry na blogu, którego czytelnikami w dużej mierze są osoby z tendencją do przetłuszczania się skóry? Ja też mam nieco przetłuszczoną cerę. Od razu zaznaczę, że wpis tyczy się cierpiących na łzs, na trądzik i podobne przypadłości.

Odpowiedzi na to pytanie udzielił mi kiedyś doktor Szulakiewicz. Twierdził, że mimo iż nasza skóra jest przetłuszczona to jest ona w pewnej sferze (warstwie?) przesuszona. Stąd biorą się niektóre problemy typu łuszczenie się skóry. Co więcej, martwy naskórek staje się świetną pożywką dla acne vulgaris i dla malassezia. Dla acne staje się 'budulcem' do tworzenia krost a dla malassezia katalizatorem szybszego namnażania się.

W takim razie jak?

Odpowiedź jest prosta - pij dużo wody! Nie narazisz wtedy skóry na podrażnienie kremem czy też innym specyfikiem. Dobrym dodatkiem do szklanki wody będzie kilka kropel cytryny, które sprawią, że woda na dłuższy czas zachowa się w organizmie. Nie należy przesadzać z cytryną gdyż częste picie wody z dodatkiem tegoż soku powoduje kurczenie się żołądka.


Pozdrawiam

Maciek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwuj bloga przez pocztę!

x

ODBIERZ DARMOWY PREZENT

Dowiedz się jak pokonać ŁZS i inne choroby skóry!

W dodatku otrzymasz ode mnie mały prezent...

Prezent otrzymasz prosto na swój e-mail!Zgadzam się z polityką prywatności