poniedziałek, 5 września 2011

36 Ciekawostka - jak przewidzieć nadejście stanu zapalnego?

Witam wszystkich. Dopiero udało mi się pozbierać po urlopie ;P

Przypomniała mi się dosyć przydatna ciekawostka. Jak w temacie - jak możemy przewidzieć nadejście "nawałnicy stanu zapalnego"?

Dawniej, gdy poszukiwałem źródła moich chorób skóry, robiłem masę badań krwi. Już na pewno nie pamiętam nazw ich wszystkich..

Pamiętam tylko, że za każdym razem wykonywałem badanie na Opad Biernackiego (OB). Zauważyłem wtedy pewną prawidłowość. Zauważyłem, że przed 'atakiem' stanu zapalnego zawsze wynik OB wariował. Nie pamiętam jak bardzo, ale jak się robi takie badanie to jest wyraźnie wskazane na wyniku jaki jest dopuszczalny przedział wyniku, np: dla mężczyzny jest to poniżej 12 mm/h (cokolwiek by to znaczyło).

Moje podejrzenia zostały potwierdzone przez jednego z lekarzy, z którym miałem przyjemność rozmawiać. Podwyższone OB może poprzedzać atak ŁZS i innych chorób skóry wiążących się ze stanem zapalnym - może to być uniwersalna wskazówka (między innym dla cierpiących na trądzik lub na trądzik różowaty). Mimo to, wyniki OB mogą być zaburzone również poprzez alergię, miesiączkę itp. także nie jest to w 100 % dający pewność wynik.

Ten lekarz zaproponował mi abym raz w miesiącu robił sobie takie badanie. Zrobiłem je może jeszcze ze 2 razy. Później udało mi się pokonać chorobę.Pozdrawiam

Maciek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwuj bloga przez pocztę!

x

ODBIERZ DARMOWY PREZENT

Dowiedz się jak pokonać ŁZS i inne choroby skóry!

W dodatku otrzymasz ode mnie mały prezent...

Prezent otrzymasz prosto na swój e-mail!Zgadzam się z polityką prywatności