wtorek, 19 lutego 2013

54 Co zrobić gdy mam łojotokowe zapalenie skóry, trądzik albo inną podobną chorobę skóry?

Co zrobić? Może nawet ważniejszą kwestią jest to czego nie powinno się robić.

1. Stanie przed lustrem cały dzień.

Ile razy zdarzyło Ci się przyłapać samego siebie na wielogodzinnym wpatrywaniu się w swoje oblicze i przyglądaniu się swoim zmianom łzs albo trądziku? musisz uświadomić sobie, że jest to jedna z najbardziej fatalnych rzeczy, które możesz zrobić. Ciągłe myślenie o chorobie wcale nie przybliży Cię do jej pokonania a jedynie zwiększy Twoją frustrację, stres i złe samopoczucie, co w efekcie może doprowadzić tylko do pogorszenia się zmian skórnych. Nie oznacza to, że masz pozasłaniać wszystkie lustra w domu. Powinieneś jedynie zmniejszyć częstotliwość przyglądania się zmianom chorobowym do minimum - w zupełności wystarczy Ci samo przyglądanie się sobie w trakcie porannego i wieczornego mycia.

2. Nie wpadaj w zbyt głębokie rozmyślania o chorobie.

Ten punkt jest ściśle powiązany z poprzednim. Jest to oczywiste, że zawsze jak człowiek pozostaje sam na sam z własnymi negatywnymi myślami, np. zaczyna rozmyślać nad trądzikiem lub nad łojotokowym zapaleniem skóry to popada jedynie w coraz większą rozpacz z powodu swojej dolegliwości. Najlepszą rzeczą jaką możesz wtedy zrobić to... zająć się czymś! Zajmij się swoim hobby, znajdź swoje hobby lub chociaż oglądaj śmieszne filmy na youtube. To obniży Twój poziom stresu i odciągnie Twoją uwagę od choroby skóry. W filmie sekret przedstawiono przykład osoby chorej na śmiertelną i nieuleczalną chorobę, która całkowicie pozbyła się choroby poprzez codzienne dostarczanie swojemu organizmowi olbrzymiej dawki hormonu radości - endorfin - właśnie poprzez oglądanie śmiesznych filmów na youtube!

3. Nie czytaj cudzych lamentów w Internecie.

Możesz powiedzieć, że robię sobie antyreklamę :P ale taka jest prawda, że czytywanie na okrągło cudzych nieszczęśliwych historii wcale nie przybliża do pozbycia się choroby. Oczywiście nie neguję faktu, że wśród takich wypowiedzi czasem można znaleźć perełkę, która zawiera cenne informacje co do skutecznego specyfiku, metody pokonania ŁZS czy trądziku itp. Mimo wszystko, nadmierne zaczytywanie się w takich historiach również jedynie zwiększa poczucie frustracji i beznadziejności sytuacji. Sam wiem jakie to są historie bo sam przez to przechodziłem i wiem, że łatwo nie jest. Musisz jednak wiedzieć, że w przypadku każdej choroby - od kataru po nadciśnienie - znajdziesz na internecie jedynie masę skrajnych opinii. Przeważnie nikt kto bezboleśnie przeszedł jakąś chorobę nie będzie chwalił się tym w internecie. Co zrobić w takim przypadku? Patrz punkt drugi :-)

W przyszłości postaram się rozwinąć temat :-)

Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. cześć mam 21 lat od 5 mam czerwony nos i czerwone ręce ... dermatolog mówi że to trądzik różowaty.... używam od 2 miesięcy kosmetyków z lini SVR codziennie myję tonizuje nawilżam 2 razy dodatkowo nakładam na to rozex- najgorsze ze nie widze poprawy
    możesz mi ktoś pomóc ??

    OdpowiedzUsuń

Obserwuj bloga przez pocztę!

x

ODBIERZ DARMOWY PREZENT

Dowiedz się jak pokonać ŁZS i inne choroby skóry!

W dodatku otrzymasz ode mnie mały prezent...

Prezent otrzymasz prosto na swój e-mail!



Zgadzam się z polityką prywatności